Odkurzacz – robot sprzątający Chuwi iLife x5

Odkurzacz – robot sprzątający Chuwi iLife x5

Cena: $155,90
Zakupiony na Gearbest z opcją wysyłki z magazynu EU, dzięki temu dotarł do mnie w 3 dni wysłany z UK <3 
Można go kupić również na aliexpress: https://goo.gl/WEG2NU, jednak uważam, że na Gearbest jest obecnie taniej no i mamy ekspresową wysyłkę z magazynu w Europie.
Pierwsze recenzje tych odkurzaczy pojawiły się na grupach już jakiś czas temu. Na początku twierdziłam, że taki sprzęt nie jest mi potrzebny. (o matko! w jakim ja byłam błędzie!) Troszkę mi zeszło zanim się na niego zdecydowałam i teraz żałuję, że tak długo zwlekałam :p 
Modeli iLife jest kilka, jak zdecydowałam który wybrać? 
1. W mieszkaniu nie mam dywanów, więc stwierdziłam, że nie jest mi potrzebny V7s/V7/A4 ze specjalnymi szczotkami do dywanów.
2.Koniecznie chciałam robot z opcją mycia, więc po eliminacji v7, został mi do wyboru albo V5pro albo x5 no i tutaj miałam największy dylemat. 
3.Ostatecznie wybrałam x5, bo posiada fajny gadżet w postaci wirtualnej ściany, a także po przeczytaniu opinii osoby, która oba te odkurzacze testowała i stwierdziła, ze x5 bardziej jej odpowiada. 
Osobiście uważam, ze wybór robota trzeba dopasować do swoich własnych potrzeb. Ja jestem bardzo zadowolona z wyboru, jeśli miałabym kupować jeszcze raz, również wzięłabym x5.
Odkurzacz przyszedł fajnie zapakowany, w podwójny karton, w środku można znaleźć:
– pilot do sterowania, 
– wirtualną ścianę,
– baterie do pilota oraz wirtualnej ściany,
– instrukcję, 
– dwie zapasowe szczotki zbierające, 
– jeden dodatkowy filtr HEPA,
– dwie ściereczki z mikrofibry oraz uchwyt na nie, które montujemy w odkurzaczu,
– pojemnik do czyszczenia na mokro,
– pojemnik do czyszczenia na sucho,
– szczoteczkę do czyszczenia, 
– stację ładującą,
– dodatkowo dołączona przejściówka do gniazdka.
Uważam, że robot sprząta rewelacyjnie, myślałam, że może będzie po nim trzeba poprawiać, ale jednak nie. Jest dosyć niski, fajnie podjeżdża pod meble, próbuje się wciskać w każde zakamarki. Oczywiście z racji swojego kształtu nie da rady, posprzątać za meblami czy między nimi, więc tradycyjnie odkurzanie jednak trzeba będzie od czasu do czasu wykonać :p 
Co do mycia: czytałam, że to zbędny gadżet ale osobiście uważam, że działa bardzo fajnie, po opiniach spodziewałam się czegoś o wiele gorszego, a tu zaskoczenie, bo myje całkiem dobrze. Oczywiście nie zastąpi nam tradycyjnego mycia, przy bardzo brudnej podłodze, ale do takiego odświeżenia kilka razy w tygodniu nadaje się rewelacyjnie. 
Odkurzacz można sterować za pomocą dołączonego pilota, lub panelu z wyświetlaczem, który znajduje się na robocie. Obsługa jest dosyć prosta i intuicyjna. 
Wirtualna ściana, co to jest? To taki mały gadżecik, który ustawiamy w miejscu gdzie chcemy stworzyć dla odkurzacza barierę, której ma nie przekraczać, tworzy on taką niewidzialną dla naszych oczu wirtualną ścianę. Sprawdzi się jeśli mamy np w domu otwarte przestrzenie bez drzwi i nie chcemy żeby wyjechał z jednego pomieszczenia do drugiego.
Odkurzacz jest w miarę cichy, jeśli macie w domu kogoś kto lubi dłużej pospać, to raczej jego dźwięk nie spowoduje pobudki 🙂
Fajną opcją, jest to, że możemy go zaprogramować kiedy ma sprzątać, dzięki temu może to robić kiedy np nie ma nas w domu. Oczywiście przed tym trzeba pousuwać z jego zasięgu wszelkie kabelki, czy inne podobne przedmioty, bo potrafi się zaplątać.
Czas pracy na jednym ładowaniu to ok 1,5h, samo ładowanie trwa ok 2-3h .
Dzięki iLife mogę sobie teraz spokojnie usiąść i napisać tą recenzje, a on obok jeździ i sprząta za mnie 🙂 mieszkanie jest czyściutkie, a mój wysiłek jest przy tym praktycznie zerowy (jedynie co muszę zrobić to wyjąć i opróżnić pojemnik na odpady czy do mycia nalać wodę i zamontować mopa 😉 )
Jak ktoś ciekawy to na youtube jest wiele videotestów i recenzji tego urządzenia: https://www.youtube.com/results?search_query=chuwi+ilife+x5
Polecam, polecam, polecam <3

1 comment found

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.