Smart opaska Diggro DB-01

Smart opaska Diggro DB-01

Cena: 34,76
Zamówiony: 14.09.2017
Przyszedł: 22.09.2017
Smartwatch Diggro DB-01 przyleciał do mnie kurierem DHL z Niemiec. W zestawie instrukcja w języku angielskim i kabelek magnetyczny do ładowania. Do wyboru mamy pięć kolorów opaski. Moim zdaniem Diggro DB-01 jest odpowiedni zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet.
Do tej pory używałam Xiaomi Mi Band 2 i muszę stwierdzić, że Diggro DB-01 jest o wiele fajniejszy.
Mamy tutaj spory wyświetlacz OLED. Na pierwszym widoku u góry mamy datę, ikonkę połączenia bluetooth, zużycie baterii, na samym środku dużymi cyframi wyświetla się godzina,  na dole liczba kroków oraz wartość ostatnio mierzonego pulsu. Żeby przejść do kolejnych funkcji lekko naciskamy ekran w lewym dolnym rogu. Kolejno mamy: liczba kroków, liczba spalonych kalorii, przebyty dystans w km, puls, ciśnienie, ilość godzin spędzonych we śnie, godzina ustawionego alarmu, funkcja „znajdź telefon” i na końcu „wyłącz”.
Do smart opaski Diggro mamy dedykowaną aplikację, która nazywa się Iwear. Wszystko w jęzku angielskim, więc nie musimy się obawiać chińskich krzaczków. Połączenie opaski przez bluetooth testowałam z trzema telefonami i z jednym był problem, być może to wina samego telefonu.
Funkcje smart opaski Diggro DB-01:
* Krokomierz – działa rewelacyjnie, w mibandzie niestety, żeby coś naliczyło trzeba było machać ręką w trakcie marszu czy biegu, tutaj mogę trzymać ręke nieruchomo np w kieszeni i wszystkie kroki są ładnie zliczone, na końcu postu dodam taki szybki filmik żeby pokazać jak to działa.
Na podstawie kroków opaska wylicza przebyty dystans i ilość spalonych kalorii
*Pomiar pulsu i ciśnienia – nie do końca jestem pewna czy pomiary są rzeczywiście prawdziwe u mnie w porównaniu z ciśnieniomierzem były bardzo zbliżone, ale na przykład u mojego męża opaska i ciśnieniomierz pokazywały całkiem inne wartości. W aplikacji mamy też informację o zawartości tlenu we krwi, ale myślę, że to taki bajer, bo nie wiem jak praktycznie opaska jest w stanie to sprawdzić.
*Monitor snu – ta funkcja działa bardzo fajnie, patrząc na wykresy w aplikacji można stwierdzić, że opaska rejestruje każdy nasz ruch w nocy. Na czarno mamy zaznaczone fazy głębszego snu, a na szaro bardziej płytkiego.
*Alarm oczywiści w opasce możemy ustawić budzik na jaką godzinę chcemy, do dyspozycji mamy trzy alarmy
*Powiadomienia – w opasce możemy odbierać powiadomienia z aplikacji, połączeń czy wiadomości, na wyświetlaczu pokazuję się nazwa kontaktu, który dzwoni czy treść smsa, który właśnie do nas przyszedł
*Certyfikat wodoodporności IP67 – testowałam tylko pod prysznicem i w tym wypadku nic się z opaską złego nie dzieje.
*”Znajdź telefon” – ta funkcja jest świetna 😀 Często się zdarza, że położymy gdzieś telefon i nie możemy znaleźć. Wystarczy, że uruchomimy ta funkcję w opasce, a wtedy w telefonie włączy się aplikacja z bardzo wyjącym alarmem :p zapewniam, Was, że od razu usłyszycie 😀
Inne funkcje to przypomnienie o zbyt długim przebywaniu w bezruchu, czy alert zapobiegający przed zgubieniem telefonu – opaska zaczyna wibrować kiedy stracimy połączenie bluetooth.
Jak najbardziej polecam opaskę Diggro DB-01, mi osobiście bardzo przypadła do gustu i nadała apetytu do posiadania w przyszłości może jakiegoś bardziej zaawansowanego smartwatcha.

Przykładowe screeny z aplikacji:

4 comments found

Napisz komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked with *.